• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dzisiaj w Radomiu rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

23 sierpnia 2019

Około 600 zawodników i zawodników weźmie udział w 95. PZLA Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które dziś rozpoczynają się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Walka o medale w 21 konkurencjach potrwa do niedzieli.

Screenshot_2019-08-23 Radom przygotowany na przyjęcie czołowych lekkoatletów
– Jesteśmy dumni, że będziemy mogli gościć prawdziwe gwiazdy lekkiej atletyki, medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Dwa tygodnie temu na drużynowych mistrzostwach Europy pokazaliśmy że jesteśmy lekkoatletyczną potęgą. Dlatego jestem przekonany, że mistrzostwa w Radomiu będą stały na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się też z udziału szerokiej radomskiej reprezentacji. Nasze miasto będzie reprezentowało 21 zawodników i zawodniczek – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zdaniem wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasza Majewskiego, mistrzostwa w Radomiu zapowiadają się znakomicie. – Część zawodników walczy jeszcze o przepustki na mistrzostwa świata, część o krajowy prymat. W wielu konkurencjach możemy się spodziewać świetnych pojedynków na najwyższym światowym poziomie – uważa Tomasz Majewski. – Perfekcja i precyzja – ocenia jednocześnie organizację zawodów.

Dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński nie kryje, że przygotowanie mistrzostw to wiele tygodni ciężkiej pracy. – W tej chwili przy tej imprezie pracuje około 180 osób. Należało odpowiednio przygotować stadion, zgromadzić sprzęt. Dużo pracy poświęciliśmy też promocji tego wydarzenia zarówno w samym Radomiu, jak i w innych miastach w kraju – wylicza Mateusz Tyczyński.

Wśród zawodników, którzy będą walczyć o medale jest ponad dwudziestu reprezentantów Radomia, m.in. Martyna Kotwiła, Natalia Wosztyl czy Aneta Rydz. Radomianie powalczą o medale zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i w biegach sztafetowych. – Bardzo się cieszę, że będę mogła reprezentować Radom przed własną publicznością. Jako obrończyni tytułu będę się starała wypaść jak najlepiej. Oczywiście niczego nie można obiecywać, ale na pewno dam z siebie wszystko – zapowiada Martyna Kotwiła.

Rywalizacja na stadionie MOSiR-u rozpocznie się dzisiaj godz. 15.15. Na 17 jest planowana ceremonia otwarcia mistrzostw, a zawody tego dnia potrwają do godz. 20. W sobotę zmagania lekkoatletów będzie można oglądać od godz. 9 do 11 oraz od godz. 13.10 do 17, a w niedzielę od godz. 13.10 do 17.30.

Bilety na 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce dostępne są w Centrum Informacji Turystycznej (budynek dworca PKP) oraz za pośrednictwem platformy ebilet.pl. Od piątku do niedzieli bilety będzie można też kupić kasie w hali przy ul. Narutowicza i przy parku Planty: w piątek w godz. 14-20.30, w sobotę w godz. 8-16, w niedzielę w godz. 13-16.

Źródło: UM Radom 

 

Tags

Dodaj komentarz