• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pierwsza sesja rady miejskiej. Radni ślubowali i deklarowali (ZDJĘCIA)

19 listopada 2018

W ciągu niecałych dwóch godzin udało się zrealizować porządek obrad pierwszej sesji rady miejskiej w nowej kadencji. Radni i prezydent odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie i jednomyślnie wybrali przewodniczącą rady, którą została Kinga Bogusz z Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Prezydent gratuluje Kindze Bogusz

Prezydent gratuluje Kindze Bogusz

 

Jak już pisaliśmy, zarówno prezydent Radosław Witkowski, jak i przewodnicząca Kinga Bogusz zadeklarowali współpracę ponad politycznymi podziałami.  – Ta kadencja różni się od poprzednich. Jesteśmy zobligowani do tego, aby wspólnie pracować na rzecz naszego miasta, Radomia – mówiła Bogusz. Prezydent zaprosił przewodniczącą i szefów klubów w radzie do przygotowania i podpisania „paktu współpracy dla Radomia”. Przewodniczący klubu PiS w radzie Dariusz Wójcik mówił dziennikarzom, że najpierw klub musi dokładnie zapoznać się z propozycją prezydenta.

Radni będą jeszcze wybierać wiceprzewodniczących rady i szefów komisji. Zrobią to na jutrzejszej, nadzwyczajnej sesji, która odbędzie się po południu.- Zaproponujemy Koalicji Obywatelskiej jednego wiceprzewodniczącego rady.  Na przewodniczących komisji będę rekomendował wyłącznie członków klubu Prawa i Sprawiedliwości – zapowiada Dariusz Wójcik.

bdb

 

Tags

Dodaj komentarz