31-latek znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Teraz musi opuścić dom i nie wolno mu się zbliżać do kobiety

18 września 2023

35-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego musi opuścić mieszkanie, ma też zakaz zbliżania się do swojej żony. 31-latka opowiedziała dzielnicowemu ze zwoleńskiej komendy, że mąż znęca się nad nią psychicznie.

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. KPP Zwoleń)

 

- Kilka dni temu w jednym z domów w powiecie zwoleńskim interweniowali policjanci. Na miejscu ustalili, że pomiędzy małżeństwem od dłuższego czasu dochodzi do nieporozumień. Teraz kobieta opowiedziała dzielnicowemu o swoich problemach z mężem. Z jej słów jasno wynikało, że znęca się on psychicznie nad 31-latką. Rodzina już wcześniej objęta była procedurą „Niebieskiej karty”, a po zeznaniach kobiety policjant dodatkowo w stosunku do 35-latka wdrożył procedurę natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej - informuje mł. asp. Katarzyna Słyk z KPP w Zwoleniu.

Policja ma uprawnienia do stosowania takich rozwiązań na mocy tzw. ustawy antyprzemocowej. Dzięki niej funkcjonariusze mogą szybko odseparować sprawcę przemocy od pokrzywdzonych.

Tags