Reklama

Prowadził auto mając prawie 2,5 prom. alkoholu w organizmie. Czekają go surowe konsekwencje

3 lutego 2023

Był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale kierował chryslerem. Badanie alkomatem wykazało niemal 2,5 prom. alkoholu w jego organizmie. Kozieniccy policjanci zatrzymali 42-latka. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna oraz dodatkowe, również wysokie, świadczenie pieniężne.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 
Przedwczoraj około godz. 16 do dyżurnego kozienickiej policji wpłynęła informacja o chryslerze w miejscowości Chinów, którego kierowca najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. - We wskazane w informacji miejsce błyskawicznie udali się funkcjonariusze z kozienickiej drogówki, którzy na drodze K-79 w Chinowie zatrzymali do kontroli  kierowcę chryslera. Policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie jest niemal 2,5 prom. alkoholu. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 42-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - relacjonuje podkom. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co mu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz świadczenie pieniężne od 10 tys. zł do 60 tys. (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej).

kat

 

Tags