Siłacze na Radomiaku

8 czerwca 2007
Ośmiu siłaczy weźmie udział w jutrzejszych zawodach o Puchar Polski Strong Man. Impreza odbędzie się na stadionie Radomiaka. M. Pudzianowski i A. Kosztowniak


Będą to jedne z dziesięciu zawodów zaplanowanych na ten sezon. Wśród potężnie zbudowanych mężczyzn zmagających się z olbrzymimi ciężarami, radomianie będą mogli zobaczyć samego Mariusza Pudzianowskiego - najsilniejszego człowieka w Polsce, trzykrotnego zdobywcę tytułu mistrza świata. Rywalami "Pudziana" będą: Robert Kalinowski, Sławomir Orzeł, Grzegorz Szymański, Bartłomiej Bąk, Krzysztof Radzikowski, Tomasz Nowotniak i Sebastian Wenta.

Wszyscy będą walczyć w siedmiu konkurencjach. Będzie m.in. dźwiganie po schodach trzech walizek ważących: 185 kg, 225 kg i 250 kg. - Widzowie będą się mogli sami przekonać, czy bieganie z takimi walizeczkami rzeczywiście takie leciutkie, jak to czasem wygląda w telewizji i czy przypadkiem nie są one wykonane ze styropianu - zapowiada Mariusz Pudzianowski.

Wśród zaplanowanych na jutro konkurencji są również m.in. "Spacer Buszmena" polegający na przeniesieniu na odległość 20 metrów konstrukcji ważącej 340 kilogramów, a także załadunek metalowych kul na specjalną platformę, przetaczanie olbrzymiej opony oraz ciągnięcie na szelkach samochodu.

Zawody siłaczy na stadionie Radomiaka rozpoczną się w sobotę o godzinie 15. Wstęp dla publiczności jest wolny.