Uciekał autem przed policją. Dlaczego? Bo był pijany i nie miał prawa jazdy

22 września 2022

Kierowca toyoty nie zareagował na sygnały do zatrzymania, minął radiowóz i podjął próbę ucieczki. 63-latek miał ponad 2 prom. alkoholu i utracił już wcześniej prawo jazdy za prowadzenie samochodu po alkoholu. Teraz grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 
Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20 w miejscowości Dziurków w gminie Solec nad Wisłą. - Policjanci z lipskiej drogówki podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej toyoty. Kierowca nie zatrzymał się, pomimo użycia przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali auto. Za kierownicą siedział 62-letni mieszkaniec powiatu lipskiego i - jak się okazało - był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że kierowca miał czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - relacjonuje asp. Monika Karasińska z KPP w Lipsku.

Mężczyzna został zatrzymany i odpowie teraz za popełnione przestępstwo przed sądem, a grozi mu może nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

kat

 

 

Tags