Podał się za pracownika banku. Nie dość, że zabrał z konta oszukanej pieniądze, to jeszcze zaciągnął kredyt

31 stycznia 2023

Oszust podający się przez telefon za konsultanta banku uzyskał dostęp do konta swojej ofiary i zgromadzonych na nim pieniędzy. W ten sposób mieszkanka powiatu lipskiego straciła swoje oszczędności, a z jej konta zaciągnięto kredyt. Lipscy policjanci ostrzegają przed osobami podającymi się za pracowników instytucji finansowych. 

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- 24-letnia mieszkanka powiatu lipskiego zgłosiła kradzież metodą „na pracownika banku”. Na jednej z platform internetowych wystawiła na sprzedaż sukienkę za 50 zł. Zaraz po sprzedaży zadzwonił do niej mężczyzna podszywający się pod przedstawiciela banku, w którym 24-latka posiadała rachunek. telefonujący poinstruował kobietę w jaki sposób powinna wypłacić pieniądze ze sprzedaży: wysyłając jej link, który miał jej umożliwić ten przelew. W ten sposób oszust uzyskał dostęp do urządzenia i tym samym konta, z którego przelał pieniądze należące do kobiety. Dodatkowo oszust zaciągnął kredyt na blisko 20 tys. zł - informuje asp. Monika Karasińska z KPP w Lipsku.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności! - Pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta, ani tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS, jak i nie polecają instalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować policję, korzystając z numeru alarmowego 112 - przypomina as. Karasińska.

kat

 

Tags