Znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i dziećmi. Został tymczasowo aresztowany

9 stycznia 2023

Do grójeckiej komendy zgłosiła się 42-letnia mieszkanka powiatu grójeckiego, która opowiedziała o zachowaniu męża wobec niej i ich dzieci. Podczas interwencji okazało się, że 49-letni mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją rodziną. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. 

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Po otrzymanym sygnale policjanci zatrzymali 49-latka. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną i dziećmi. W środę na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Policja apeluje: jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie – reaguj. - Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie. Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej - przypomina ko. Wójcik. 

kat

Tags